"İnsan Vücudu Sobaya Benzer" - HizmetTV İnternet Sitesi
HizmetTV İnternet Sitesi
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | İletişim |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"İnsan Vücudu Sobaya Benzer"

Gençlerin sık yaptıkları beslenme hataları ve doğru beslenmenin püf noktaları anlatıldı.

Kategori  Kategori : Sağlık
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 696
Tarih  Tarih : 25 Kasım 2011, 12:16

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Medical Park Ordu Hastanesi'nden Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu, diyet yapan gençlere seslenerek, kontrolsüz yapılan diyet başarıyı düşürüyor" dedi.


Ordu Atatürk Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine doğru beslenme konusunda eğitim veren Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu, gençlerde sıklıkla yapılan beslenme hataları ve doğru beslenmenin püf noktalarını öğrencilerle paylaştı.
Ordu'da eğitim-öğretimin kalitesini artırmak amacıyla Ordu Valiliği tarafından başlatılan 'Kardeş Okul, Kardeş Kurum' kampanyasına destek veren Medical Park Ordu Hastanesi, kardeş okulu olan Ordu Atatürk Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri için doğru beslenme konusunda seminer düzenledi. Seminerde Medical Park Ordu Hastanesi'nden Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu, gençlerde sıklıkla yapılan beslenme hataları ve doğru beslenmenin püf noktalarını anlattı.

"İnsan Vücudu Sobaya Benzer"
İnsan vücudunu sobaya benzeten Piroğlu, "Nasıl ki sabah kalkınca ilk işimiz sobaya odun atıp yanmasını sağlamak ise vücudumuzun yanmaya başlaması için de gerekli olan odun kahvaltı öğünüdür. İyi bir kahvaltı sağlığımız için çok önemli. Bu nedenle kahvaltı etmeden güne başlamamak gerekir" diye konuştu.

Uzman kontrolünde yapılmayan diyetlerin gençlerin büyüme gelişimlerini yavaşlatacağını ve derslerdeki başarılarını düşüreceğini söyleyen Piroğlu, doğru beslenmenin yanı sıra düzenli egzersiz yapmanın da insan sağlığı için çok önemli olduğunu belirtti.
 


 
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Sağlık

En Çok Okunan Haberler

KÖŞE YAZILARI

KUR’AN MÜSLÜMANLARINA!19 Ağustos 2015

ANKET

ÜNYE ÇEVREYOLU'NU NASIL BULDUNUZ?

Tüm Anketler

HizmetTV İnternet Sitesi - Ünye Haberleri - Ordu Haberleri - Akkuş Haberleri - Fatsa Haberleri - Çaybaşı Haberleri - Aybastı - Gürgentepe - Altınordu - Gülyalı - Gölköy - İkizce - Kabadüz - Kabataş - Kumru - Korgan - Ulubey - Çatalpınar - Çamaş - Mesudiye - Perşembe Haber Resim Video Arşiv
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi